Zajímá vás, proč se ptáci kroužkují a co se díky tomu dá zjistit? Pak si nenechte 28. dubna 2018 ujít Den otevřených dveří v arboretu Kroužkovací stanice Národního muzea v Praze – Hostivaři.

Program zahájíme v 7:30 ornitologickou vycházkou do hostivařského lesoparku v rámci Vítání ptačího zpěvu.

Po celý den budou v běžně nepřístupném arboretu Kroužkovací stanice probíhat nejen ukázky odchytu a kroužkování ptáků, ale při komentovaných procházkách se dozvíte i zajímavosti o areálu stanice.

Při akci se budete moci zapojit do mezinárodního projektu City Nature Challenge, pomocí kterého můžete pozorovat přírodu ve spolupráci s vědeckými pracovníky z celého světa. A možná vás překvapí, jak druhově bohatá je díky správnému zacházení příroda v areálu Kroužkovací stanice.

Vstup je zdarma.

Program 28. 4. 2018

7:30 Vítání ptačího zpěvu - ornitologická procházka do hostivařského lesoparku (sraz v 7:30 v Praze-Hostivaři na rohu ulic U Břehu a Hostivařská před restaurací Karolina).

10:00–16:00 Den otevřených dveří v Kroužkovací stanici Národního muzea
  • ukázky kroužkování (mezi 10.00 a 16.00 vždy v celou hodinu)
  • 11.30, 14.30 Komentovaná prohlídka arboreta Kroužkovací stanice
  • netopýří stezka pro děti a ukázka handicapovaných netopýrů
  • City Nature Challenge – zapojte se do projektu a poznejte pražskou přírodu

Program pro vás připravili i pracovníci České společnosti pro ochranu netopýrů - kromě povídání o životě létajících savců vás čeká i setkání s ochočeným handicapovaným netopýrem.