Doprovodné akce City nature Challenge

Rok 2020 pro vás připravujeme. Prozatím si můžete prohlédnout akce z loňského roku.

Rok 2019

City Nature Challenge v Zoo Praha

Pražská zoologická zahrada není jen domovem exotických druhů. Útočiště a potravu zde nachází mnoho zajímavých druhů i z české přírody.

Více o nich a také o tom, jak se zapojit do projektu City Nature Challenge 2019 se dozvíte v Zoo Praha každý dubnový víkend a celý týden od 22. - 29. 4. 2019.

A kde nás ještě najdete? 

13. 4. Staročeský velikonoční jarmark v Toulcově Dvoře 10 - 17 hod.

Tradiční jarní setkání s přírodou, tradicemi, řemesly a řemeslníky. 

13. 4. Velikonoční dílna ve Stanici přírodovědců 10 - 17 hod.

17. 4. Den Země - Městská část Praha 18 - Lesopark Letňany 9 - 16 hod.

Oslavíme svátek Země programem o stromech. Na několika stanovištích představíme strom od kořene po korunu i jako domov mnoha živočichů.  

23. 4. Den Země Vyšehrad 9 - 18 hod.

Praha pořádá osvětovou akci u příležitosti oslav Dne Země, jejíž tématem bude předcházení vzniku odpadů. Těšit se můžete na tematické workshopy, pohybové aktivity, volné vstupy do stálých expozic, bublináře a vystoupení kapely The Tap Tap. Akce se bude konat v okolí Letní scény na Vyšehradě od 9 do 18 hodin. A u toho všeho samozřejmě nesmí chybět náš stan ve kterém vám ukážeme, jak se používá aplikace iNaturalist a o čem to City Nature Challenge vlastně je :-)

23. 4. Den Země - Městská část Praha 13 - Central Park Stodůlky 9 - 16 hod.

Oslavíme svátek Země programem o stromech. Na několika stanovištích představíme strom od kořene po korunu i jako domov mnoha živočichů. 

23. 4. Den Země - Městská část Praha 19 - Ekocentrum Prales 9 - 16 hod.

Oslavíme svátek Země programem na téma voda v krajině. 

24. 4. Den Země v Toulcově Dvoře 15 - 19 hod.

Pojďte s námi oslavit Den Země a 25 let Toulcova dvora!

26. 4. Praha za přírodou

Zapojte svou třídu do mezinárodního projektu a dejte žákům možnost poznat pražskou přírodu. Celodenní program pro školní skupiny v Prokopském údolí, v rámci kterého se žáci seznámí s používáním mobilní aplikace iNaturalist, poznají rozmanitost přírody kolem sebe, setkají se s přírodovědci z Národního muzea a budou soutěžit o největší počet pozorování živé přírody. Více informací zde.

27. 4. Den Země - Městská část Praha 10 - Malešický park 11 - 17 hod. 

27. 4. Sobotní kroužek City Nature Challenge na Stanici přírodovědců 9 - 12 hod.

Přihlašování na adrese: marie.roubickova@ddmpraha.cz

27. - 28. 4. Víkend otevřených dveří v Kroužkovací stanici Národního muzea Sobota 7:30 - 16 hod, Neděle 10 - 14 hod. 

Navštivte Kroužkovací stanici Národního muzea v Praze-Hostivaři a zapojte se do poznávání přírody hlavního města v rámci mezinárodní soutěže City Nature Challenge. V sobotu ráno začneme ornitologickou vycházkou do Hostivařského lesoparku. V areálu kroužkovací stanice budou probíhat celodenní ukázky odchytu a kroužkování ptáků, seznámení s netopýry a komentované procházky po zdejším arboretu. Program zajištuje Národní muzeu ve spolupráci s partnery projektu City Nature Challenge: ČESON, Ekocentrum Koniklec a FŽP ČZU.

Sobota 27. 4. od 7:30 - 16 hod.

Neděle 28. 4. od 10:00 - 14 hod. 

28. 4. Den Země - Městská část Praha 12 - Viniční dome, Modřany 14 - 18 hod. 

Oslavíme svátek Země tentokrát programem o stromech. Na několika stanovištích představíme strom od kořene po korunu i jako domov mnoha živočichů. 

29. 4. Čarodějnice ve Stanici přírodovědců 15 - 18 hod.

Čekají na Vás čarodějnické hrátky, výtvarná dílnička, seznámení se světem pavouků, čaj proti zlobení a opékání buřtů. Čarodějnice Vás naučí pracovat i s moderním lexikonem zvířat a rostlin - aplikací iNaturalist

26. 6. Voda je život 9 - 18 hod. 

Ve středu 26. června 2019 na Karlově náměstí proběhne zábavně-vzdělávací akce pro školy a širokou veřejnost s názvem Voda je život. Cílem kampaně je informovat veřejnost o dopadech klimatické změny a představuje způsoby, jak je možné se na tuto již probíhající změnu adaptovat. S touto skutečností se návštěvníci seznámí během interaktivních workshopů, kde se dozví, jaký význam pro ně má městská zeleň i obsah vody v půdě a co způsobí její poškození či nedostatek. A u toho všeho samozřejmě tým City Nature Challenge nesmí chybět ! :-)

Název pop-upu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Duis risus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe

Zavřít