City Nature Challenge 2022

Vloni se hl. m. Praha umístilo na 23. místě pomyslného žebříčku sestaveného ze 419 měst přihlášených do projektu City Nature Challenge. Jak si povedeme letos? 

Přípravy letošní ročníku už odstartovaly a pokud nám covid opět nezhatí plány, čekají nás čtyři dny plné zajímavých akcí. Opět plánujeme Víkend otevřených dveří v Kroužkovací stanici i soutěž pro nejlepší pozorovatele, a to jak z řad individuálních účastníků, tak z řad školních kolektivů. 

Nezapomeňte si do diáře v termínu 29.dubna – 2. května zapsat: “CITY NATURE CHALLENGE – mobil nebo foťák s sebou!” Ať už se vydáte na celodenní výlet nebo budete fotit po cestě do práce, příroda je všude kolem nás. A každé pozorování se počítá. 

Projekt bude již tradičně realizován ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy. Nad celým projektem v letošním roce opět převzal záštitu náměstek primátora Ing. Petr Hlubuček. Děkujeme za vloženou důvěru. 

Projekt City Nature Challenge se pomalu ale jistě šíří Českou republikou. Kromě Prahy, Brna a Uherského Hradiště, měst, která se projektu na území ČR účastní již tradičně, se v letošním roce nově přihlásily České Budějovice pod taktovkou Biologického centra Akademie věd ČR.