O projektu

Více než 200 měst z celého světa

Tradičně se jedná o soutěžní projekt, ve kterém města spolu soupeří o co největší počet pozorování přírodní rozmanitosti na svém území. V letošním roce je to však ve všech zapojených městech jinak z důvodu nového koronaviru. I přesto se však Praha účastní a tedy i vy se můžete zapojit!

 

Každý sám a přitom společně!

 

K tomu, aby to bylo možné, je zapotřebí se zapojit ve dnech 24. – 27. dubna 2020 a zaznamenávat pozorované rostliny, živočichy a houby ve svém okolí.

 

Díky moderní době již není zapotřebí vše překreslovat do zápisníku, jako to dělal například Charles Darwin. K zaznamenání nám slouží mobilní aplikace, kterou jsme pro tento účel vybrali a přeložili do češtiny. Jmenuje se iNaturalist. Je to opravdu snadné a zvládne to úplně kdokoliv bez sebemenšího přírodovědeckého vzdělání. Aplikace je totiž natolik inteligentní, že se pokusí sama rozpoznat, o jaký druh rostliny, zvířete, nebo houby se jedná. 

 

Tato výzva odstartovala poprvé v roce 2016 a to pouze mezi městy Los Angeles a San Francisco. V roce 2018 se konal první mezinárodní ročník, kdy se zapojilo 68 měst. Do letošního ročníku se přihlásilo více jak 200 měst z celého světa (kompletní seznam zapojených měst naleznete ZDE).

Ukažme všem pražskou přírodu!

Pojďte do toho i Vy a zjistěte, jak bohatá a unikátní je pražská příroda! Stáhněte si aplikaci iNaturalist na váš mobilní telefon a potom jen stačí ve dnech 24. do 27. dubna 2020 pomocí ní fotografovat přírodu na území Prahy. Fotografie můžete pořizovat u Vás na zahradě, v oblíbeném parku nebo třeba na autobusové zastávce, když zrovna čekáte na svůj spoj.

 

A že nevlastníte chytrý telefon? Nevadí! Stačí se jen zaregistrovat na stránce iNaturalist a poté si můžete do svého profilu vkládat manuálně fotografie pořízené třeba klasickým fotoaparátem. 

 

Praha se v minulém ročníku umístila na pěkném 40. místě ze zhruba 150 měst. Ve sledované dny bylo z Prahy zaznamenáno více jak 7000 pozorování a téměř 1000 druhů! Pro více detailů klikněte SEM.

 

V případě jakýchkoli dotazů se na nás obraťte na adresu:  pm@nm.cz

Název pop-upu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Duis risus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe

Zavřít