Projekt City Nature Challenge vznikl za účelem vzbudit zájem o přírodu u obyvatel velkých měst. Hlavní myšlenkou je propojení vědecké a široké veřejnosti ve společné aktivitě pozorování a dokumentace rozmanitosti přírody. První ročník se konal v roce 2016 mezi městy Los Angeles a San Francisco, v dalším roce soutěžilo již 16 amerických měst a do letošního ročníku se přihlásilo již více než 60 měst z celého světa.
 
Je to jednoduché! Pojďte do toho i Vy a zjistěte, jak bohatá a unikátní je pražská příroda! Soutěž o největší počet pozorování živé přírody zaznamenané pomocí aplikace iNaturalist se koná od 27. do 30 dubna 2018 na katastrálním území Prahy. Fotografie můžete pořizovat u Vás na zahradě, v oblíbeném parku nebo třeba na autobusové zastávce.
 
V posledním ročníku zvítězilo město Dallas s více než 24 000 pozorováními od téměř 500 účastníků! Překonáme tento výsledek v letošním roce?
 
Kontaktní osoba: Petra Caltová (Národní muzeum - muzejní pedagog), e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.