Školní soutěž Náš soused

Vyhlášení školní soutěže Náš soused – Kroužkovací stanice očima dětí 

Kroužkovací stanice Národního muzea sídlí již dlouhá desetiletí v areálu bývalého arboreta v Praze-Hostivaři. Její obyvatelé však o existenci stanice mnohdy netuší. Není se čemu divit, toto pracoviště Národního muzea bývá až na výjimky pro veřejnost uzavřeno. 

Bylo by skvělé představit úlohu Kroužkovací stanice veřejnosti třeba pomocí naučných panelů umístěných u vstupu. Z toho důvodu proběhla v loňském roce soutěž pro školní kolektivy o nejlepší návrh naučné cedule o Kroužkovací stanici v Hostivaři. Všechny přihlášené týmy absolvovaly exkurzi v Kroužkovací stanici s ukázkami kroužkování a debatou o tvorbě naučných panelů. Na základě této zkušenosti vytvářeli žáci soutěžní návrh “ideálního” panelu.  

Výherní tým, který vybrala odborná porota, absolvuje kurzy kreativního psaní, grafiky apod. a stane se autorem trvalých panelů. Ty představí místním obyvatelům význam stanice, ochrany přírody a kroužkování. 

Na tomto místě bychom rádi pogratulovali vítězům. Cenu veřejnosti s největším počtem “like” na Fb stránce Prahou za přírodou získává kolektiv třídy 4.A ze ZŠ Veronské náměstí pod vedením paní učitelky A. Klemencové. Z návrhu je zřejmé, že mu žáci intenzivně věnovali. Ocenit zde musíme kreativní použití odklopných okének, propracované ilustrace a umístění QR kódu.   

Výhercem zvoleným odbornou porotou se stává kolektiv 2.G Gymnázia bratří Čapků pod vedením paní učitelky B. Váňové. Rádi bychom tímto celé třídě pogratulovali. 

V následujících měsících absolvuje 2.G kurzy, jejichž výsledkem budou podklady pro naučné panely, které budou dlouhodobě představovat Kroužkovací stanici veřejnosti. Celý projekt bude zakončen v září 2024 instalací panelů a slavnostní vernisáží. 

Oceněný panel kolektivu třídy 4.A ze ZŠ Veronské náměstí pod vedením paní učitelky A. Klemencové

Oceněný panel kolektivu 2.G Gymnázia bratří Čapků pod vedením paní učitelky B. Váňové

Projekt finančně podpořilo hlavní město Praha