Nejen ze života hmyzu

Termín exkurze: 18.5.2024

Máte rádi přírodu? Fascinuje vás hmyz a další bezobratlí? Milujete procházky malebnými kouty naší metropole? Pak si v kalendáři zaškrtněte datum 18. května 2024 a připravte se na dobrodružství, které vám přiblíží svět těch nejmenších obyvatel naší planety.

V Prokopském údolí navštívíme nejrůznější přírodní stanoviště – od teplých stepních lokalit, přes rozkvetlé louky a zelené lesy až po klidné vodní plochy. Ukážeme si, že hmyz a další bezobratlí díky své neuvěřitelné schopnosti přizpůsobit se obsadili téměř všechna přírodní prostředí. Všechny vaše otázky o bezobratlých budou připraveni zodpovědět odborníci z Přírodovědeckého muzea Národního muzea, kteří exkurzi povedou.

Účast na programu exkurze je zcela zdarma. Ale pozor, kapacita je omezená, takže je nutné se na exkurzi předem přihlásit přes e-mail pm@nm.cz. Po přihlášení vám zašleme bližší informace k exkurzi na váš e-mail.

Exkurze začíná v 9.30 hod a bude trvat 3-4 hodiny podle zájmu účastníků.

Abyste si exkurzi mohli naplno užít, doporučujeme s sebou vzít vhodné vybavení do přírody a dostatek pití, případně svačinu. A pokud se chystáte přijít s dětmi, doporučujeme minimální věk účastníka 10 let. Bohužel, vzhledem k náročnosti terénu, exkurze není vhodná pro rodiny s kočárky.

Neváhejte a přidejte se k nám na nezapomenutelné putování Prahou za přírodou. Těšíme se na vás.

Projekt finančně podpořilo hlavní město Praha
© Vít Lukáš