City Nature Challenge se blíží

Ve dnech 30. dubna až 3. května proběhne další ročník CNC. Pojďte do toho s námi.

I letos se bude konat výzva, při které můžete objevovat krásy vybraných měst a regionů, nalézat desítky až stovky druhů organismů a zjistit tak, co kolem vás všechno žije a roste. Které město bude mít nejvíce pozorování a nejvíce vyfotografovaných druhů? To se dozvíme jíž brzy.

Letošní ročník, opět poznamenaný celosvětovou pandemií koronaviru, se odehraje po celém světě ve dnech 30. dubna až 3. května 2021. Přihlásilo se více jak 430 měst a regionů. V rámci České Republiky to bude tentokrát Praha, Brno a letošní nováček Uherské Hradiště.

Pokud jde o Prahu, během výše uvedených dní můžete s pomocí aplikace iNaturalist sbírat pozorování organismů na celém katastrálním území hlavního města Prahy. Prosíme však, dbejte na aktuální vládní opatření a epidemiologickou situaci v ČR. Zároveň i nadále při pozorování přírody ohleduplně a zodpovědně dodržujete pravidla chování v chráněných území.​

Věříme, že se nám podaří udržet laťku vysoko a třeba i překonáme loňské výsledky, které najdete ZDE. Stejně jako loni se však oficiálně nejedná o soutěž, nýbrž o možnost se po celém světě propojit i v této těžké době a společné se aktivně zapojit do pozorování městské přírody: #SamiPrestoSpolecne


roháč obecný (Lucanus cervus)

Pokud chcete pro sebe a děti nabrat nějakou inspiraci před samotným kláním, můžete navštívit naše nově vytvořené rubriky, které obsahují nápady na výlety, různé návody, či zajímavosti o vybraných organismech. V těchto rubrikách se budou postupně objevovat nové příspěvky.

Těšit se můžete i na různé exkurze napříč územím hl. m. Prahy vedené odborníky z Národního muzea. Samozřejmě jen v případě, že to dovolí aktuální epidemiologická situace.

Veškeré informace, novinky a termíny exkurzí budeme zveřejňovat na tomto webu, ale i na sociálních sítí. Sledujte nás na Facebooku, Instagramu a Twitteru.

Těšíme se na vás a vaše objevy! Organizační tým City Nature Challenge: Praha

mlok skvrnitý (Salamandra salamandra)